III EDYCJA FORUM ROZWOJU MIAST – PT. „LUDZIE, ŚRODOWISKO, TECHNOLOGIE”
III EDYCJA FORUM ROZWOJU MIAST – PT. „LUDZIE, ŚRODOWISKO, TECHNOLOGIE”
23 października, 2019

W dniach 10-11 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się już trzecia edycja Forum Rozwoju Miast. W tym roku hasłem przewodnim było „LUDZIE, ŚRODOWISKO, TECHNOLOGIE”.

Współpraca WCWI, Miasta Poznania i Grupy MTP zaowocowała dwoma dniami wypełnionymi prelekcjami i dyskusją. Osią forum były trzy bloki tematyczne: Inteligentne rozwiązania włączające mieszkańców (Smart Inclusive City Actions), Inteligentne formy komunikacji społecznej (Open Smart City Actions) oraz Inteligentne, czyste technologie energetyczne (Energy Cleantech Smart City).

Konferencję otworzył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak a gościem specjalnym był Charles Montgomery, pisarz, ekspert i urbanista, autor bestsellera o szczęśliwych ludziach pt. „Miasto szczęśliwe”. Podczas swojej niezwykle ciekawej i inspirującej prelekcji mówił o tym w jak dużej mierze relacje społeczne wpływają na poziom szczęścia. W Forum wzięli udział zarówno eksperci, naukowcy, studenci, profesjonaliści z branży energetycznej, przedstawiciele władz miast i regionów jak i wszyscy zainteresowani tą tematyką.

Tegoroczna edycja Forum Rozwoju Miast dostarczyła wszystkim sporej dawki wiedzy i przykładów inteligentnych rozwiązań, które już funkcjonują na świecie o czym mówili prelegenci m.in. z Austrii, Włoch, Niemiec czy Chińskiego Shenzhen oraz Polskie gdzie swój udział w debacie zaznaczyła spółka WCWI prezentując rozwiązanie „mobilności jako usługi” (MaaS). Było to pierwsze w Poznaniu tak duże wydarzenie prezentujące międzynarodowe rozwiązania z obszaru smart city, dlatego już dzisiaj myślimy już o kolejnej konferencji.

 

bip
#

Poznań,
28 Czerwca 1956r. nr 406

 

#

+48 61 6686984
biuro@wcwi.com.pl

 

#

Poznań,
28 Czerwca 1956r. nr 406

 

#

+48 61 6686984
biuro@wcwi.com.pl

 

Copyright © by WCWI Sp. z o.o.
Skip to content