Smart CIty Wielkopolska 2021
Smart CIty Wielkopolska 2021
1 czerwca, 2021

 

Zapraszamy 16 czerwca 2021 r. o godzinie 11.00 na II edycję konferencji „Smart City Wielkopolska 2021”

Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracja na konferencję odbywa się na: https://smartcitylive.pl 

Smart City Wielkopolska jest platformą wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i miejscem poszukiwania innowacyjnych rozwiązań dla wielkopolskich miast. To miejsce spotkań przedstawicieli samorządu z naukowcami, ekspertami i praktykami, którzy wspólnie poszukują najlepszych rozwiązań dla współczesnych miast. Oprócz ciekawych wykładów i debaty, wydarzenie jest pomostem do realnych, międzyregionalnych projektów z obszaru smart city.

Po oficjalnym powitaniu, konferencję rozpocznie wystąpienie dr Michała Boniego – Ministra administracji i cyfryzacji w latach 2011-2013 i eksperta w zakresie smart city. Wykład będzie dotyczył pandemii COVID-19 i tego jak miasta powinny funkcjonować kiedy pandemia się zakończy.

W tym roku będziemy rozmawiać również o cyfrowych rozwiązaniach umożliwiających komunikowanie się z mieszkańcami, transformacji energetycznej, wodorze, dronach oraz kadrach przyszłości.

Pomimo różnic demograficznych, motywacją dla wszystkich miast jest konsekwentne podnoszenie jakości życia mieszkańców, budowanie miast przyjaznych, nowoczesnych i bezpiecznych w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu wielkopolskich miast wydarzenie to będzie kolejnym krokiem współpracy regionalnej opartej na ciekawych i innowacyjnych projektach miejskich.

Pomysł na to wydarzenie powstał dzięki współpracy Wielkopolskiego Centrum Wspierania Inwestycji i Miasta Poznań.

W tym roku konferencja odbywa się pod Patronatem Honorowym Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Partnerem strategicznym tegorocznego wydarzenia jest Beyond.pl będący dostawcą usług przetwarzania danych, managed services, środowisk chmurowych ​i infrastruktury as a service w Polsce i ​Europie Środkowo-Wschodniej.

Partnerami II edycji są miasta GnieznoChodzieżKoninLesznoOstrów WielkopolskiPiła i Śrem a także Partnerzy biznesowi IBM oraz SkySnap.

Partnerem medialnym wydarzenia jest Smartcity-expert.

bip
#

Poznań,
28 Czerwca 1956r. nr 406

 

#

+48 61 6686984
biuro@wcwi.com.pl

 

#

Poznań,
28 Czerwca 1956r. nr 406

 

#

+48 61 6686984
biuro@wcwi.com.pl

 

Copyright © by WCWI Sp. z o.o.
Skip to content